A terrorizmus és a világméretű menekültválság elleni fellépésre szólította fel a politikusokat Bono, a U2 zenekar frontembere az amerikai Szenátus albizottsági meghallgatásán Washingtonban. Bono Magyarországot és Lengyelországot a „hipernacionalizmus” példájaként emlegette a szenátorok előtt.
Gyors akciókat sürgetett a terrorizmus és a globális menekültválság ügyében Bono, a U2 frontembere. Az ír veterán rockzenekar énekes a washingtoni Szenátus albizottságának meghallgatásán fejtette ki nézeteit a világpolitikáról. Bono szerint nem erőszakkal, hanem kinevetéssel kell felvenni a harcot a terroristák ellen, sőt Chris Rock, Amy Schumer és Sacha Baron Cohen amerikai és brit humoristákat javasolta harcba küldeni a terroristákkal szemben.
Bono szerint a menekültválság az európai egység eszméjét fenyegeti. Úgy látja, a nemzetközi segélyezést nem jótékonyságként hanem nemzetbiztonsági eszközként kellene felfogni. Szerinte a jól strukturált segélyezés jó eszköz lehet a szegénység elleni fellépéshez és az érintett kormányzatok megjavításához.
Az ír énekes arról is beszélt: szembe kell szállni azzal a létfenyegetettséggel, amelyhez hasonló az 1940-es évek óta nem fenyegette Európát.
Bono szerint Lengyelország és Magyarország politikailag jobbra tolódik, a jelenséget „hipernacionalizmusként” jellemezte. Az ír énekes szerint aggodalomra ad okot az EU-tagságról szóló brit népszavazás is. Az előadó végül arról beszélt: „Három extremitás most az ellenségünk: az ideológia, a szegénység és a klíma ügye”.
A politikailag mindig is aktív U2 frontembere évtizedek óta a Föld szegényebb régióinak és a nemzetközi segélyezésnek a támogatója.